Jak jsme informovali v předešlé zprávě, byl dnes brzo ráno vyhlášen poplach jednotkám hasičů na požár budovy skladu v Nové Roli na Karlovarsku. Dnes 29. prosince v 1:40 vyhlašuje krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje poplach také chodovské jednotce, která je v prvním stupni požárního poplachového plánu na Novou Roli. K požáru skladu krmiv pro zvířata vyjíždí v 1:45 sloužící družstvo 1+5 s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1. Již při výjezdu nad Božičany je všem ve vozidle jasné, že nepůjde o malý požár. Ohnivá záře byla vidět hodně daleko.

Po příjezdu na místo dostává naše jednotka za úkol provést vystřídání hasičů jednotek na útočných proudech, které již zasahují před naším příjezdem, provádět osvětlování místa zásahu a doplňování vodou do cisterny profesionálních hasičů ze stanice Karlovy Vary. Zásah nebyl vůbec jednoduchý. Teplota se držela okolo mínus deseti stupňů a jak vybavení, tak především osobní výstroj hasičů rychle namrzala. Požár v době našeho příjezdu byl v takové fázi, že celý objekt byl v plamenech. Na místo přijíždějí další povolané jednotky a provádí se kyvadlová doprava vody na požářiště. Stále provádíme hašení na několika proudech a ke své ochranně využíváme přetlakové dýchací přístroje.

Všichni musíme dávat pozor na případný pád části budovy. Tato pozornost se vyplácí, jelikož dochází ke zřícení střechy a pádu části konstrukce. Hasičům na místě požáru se daří uchránit před požárem vedle stojící budovu. Okolo šesté hodiny ráno jsou některé jednotky odesílány na základnu.

Takto jsme i my odesláni, jelikož situace je zvládnutá a velitel zásahu se rozhoduje, že již nejsme potřeba. Vracíme se ranní zasněženou krajinou do místa své dislokace, kde nás čeká ještě práce na obnově připravenosti techniky a vybavení, k dalšímu možnému povolání k zásahu.

Samozřejmostí, po uvedení techniky do stavu připravenosti, je malé vyhodnocení naší činnosti a vychutnání si ranní kávy nebo čaje. Tak skončil další zásah tři dny před koncem roku.

 

Jednotky a technika zasahující na místě požáru:

 

CAS 24 T815 TERRNo1 - SDH Chodov

CAS 24 Scania P340 - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

AZ 37 Iveco Magirus - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

VEA Toyota LandCruiser - HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary

CAS 24 Š706 - SDH Nejdek

CAS 20 Renault Midlum - Nová Role

CAS 24 T815 - Sokolovská uhelná právní nástupce a.s.

VEA Nissan Navara - SŽDC Cheb

VA Suzuki SX4 - HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství

VEA Škoda Fabia - HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství

OA Škoda Fabia - HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství

 

Fotografie z místa zásahu.