I poslední den letošního roku 31. prosince 2010 vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje se sídlem v krajském městě poplach pro zásahovou jednotku SDH Chodov. Velitel družstva naší jednotky dostává od strážníka na pracovišti stálé služby městské policie v budově městského záchranného systému v Chodově vytisknutý výjezdový lístek kde je napsáno. Požár nízké budovy, vyhlášení poplachu 15:00 hodin, adresa okres Karlovy Vary, obec Jenišov - K Zátiší, číslo popisné, poznámka - požár izolace pod střechou, povolané jednotky a jejich technika.

 

Přesně o pět minut později vyjíždí silvestrovské družstvo se svojí oblíbenou cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 k místu události, kde v tomto katastru jsme vedeni jako místní hasičská jednotka. Při příjezdu na místo požáru je naše vozidlo ustanoveno za cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania P340 profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru z centrální stanice Karlovy Vary. Všichni členové naší posádky, kteří slouží tento den na pozici hasič „maník“ jsou vybaveni vším potřebným pro zásahy v budovách. Především moderním přetlakovým dýchacím přístrojem od známé firmy.

Velitel místní jednotky s nápisem na zádech „Hasiči Chodov“ a ustrojen do výstražné vesty „Velitel družstva“ vydává pokyn své speciální silvestrovské posádce vyčkat u vozidla a jde se hlásit k veliteli zásahu.

Velitel zásahu je rád, že vidí na místě události místní hasičskou jednotku dobrovolných hasičů kategorie JPO II a oznamuje, že je již všechno pod kontrolou. Na místo se dostavuje také silvestrovská hlídka policie ČR. Podle informací velitele zásahu došlo jen k zahoření izolace u trámu střešní konstrukce, kdy si začínající požár stačil majitel sám uhasit.

Naše jednotka provádí po dohodě s velitelem zásahu fotodokumentaci místa požáru, rozloučí se s kamarády profesionály z centrální stanice a odjíždí domů na stanici v Chodově v očekávání dalšího výjezdu na Silvestra.

Někteří mladí hasiči jsou tak připraveni na další zásah, že si ani neodkládají dýchací přístroj do držáků a jedou s nasazeným „dejcháčem“ až na zbrojnici.

Doufáme, že všichni hasiči v této republice, budou mít o této noci co nejméně práce.

 

Přejeme všem klidnou noc a všechno nejlepší v novém roce 2011.