Poslední říjnový den tohoto roku, byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár ve výškové budově v ulici U Koupaliště v Chodově. Krajské operační a informační středisko HZS vyhlašuje okamžitě poplach určeným jednotkám a informace je předána i policejním složkám ve městě. Na místo okamžitě vyráží hlídka městské policie Chodov, která vždy velmi úzce spolupracuje s chodovskými hasiči. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z, automobilovým žebříkem AZ 30 – M1 a cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2Z krátce po půl jedné odpoledne. Po příjezdu na místo se provádí prvotní vnější vizuální průzkum objektu. Požár byl hlášen z 10.NP to znamená z 9. patra, ale nic není zatím vidět. Velitel vysílá do budovy průzkumnou skupinu, aby provedla průzkum bojem s vytvořením útočného vedení C42 z hadicových košů.

Z radiostanice se dozvídá informace o hlídky městské policie, která vybavena ochrannými prostředky prováděla průzkum budovy ještě před příjezdem hasičů, že vnitřní chodba věžového domu je zakouřena z desátého nadzemního podlaží nahoru a z jednoho z bytů vychází kouř. Uživatelka bytu je nezraněna a má se jednat o požár potravin. Na místo zásahu se dostavují další povolaní hasiči. Velitel zásahu přikazuje průzkumné skupině provést potvrzení informace o připálených potravinách a vysílá další hasiče v dýchacích přístrojích provést otevření odvětrávacích klapek v nejvyšším poschodí domu. Informace o připálených potravinách je potvrzena, nikdo nebyl zraněn, evakuace budovy nemusela být nařízena. Je provedena lokalizace i likvidace požáru v bytě. Po otevření odvětrávacích klapek, je prováděna nucená ventilace společných prostor budovy i zasaženého bytu pomocí přetlakového ventilátoru s výbavy CAS 24. Hasiči plní další předepsané úkoly a po závěrečném průzkumu velí velitel zásahu odjezd na základnu.