Ve čtvrtek 19. října vyhlásilo krátce po třinácté hodině Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu osobního a nákladního vozidla. K zásahu u Vintířova vyjela jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania "Cobra", jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania, a naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. Po příjezdu na místo provádějí všechny tři jednotky zajištění místa nehody, protipožární opatření a především vyproštění řidiče osobního vozidla. Na místo se dostavují posádky Zdravotnické záchranné služby. Po vyproštění zraněné osoby a vyhodnocení jeho stavu byl na místo zásahu povolán vrtulník LZS.