Ve středu 14. prosince vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, nouzové otevření uzavřených prostor. K zásahu, kdy jízda k zásahu trvá několik vteřin, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 15:13 hodin. Na místě nás očekává oznamovatel který uvedl, že jde o příbuznou,  která komunikuje přes dveře ale nemůže vstát a otevřít dveře. Zřejmě upadla a má jídlo na zapnutém sporáku. Provádíme násilné otevření dveří. V bytě je nalezena osoba na zemi po pádu ze štaflí.

Zapnutý plynový sporák vypínáme a zraněné osobě, která je při vědomí a komunikuje, poskytujeme předlékařskou první pomoc. Po pádu má zřejmě zlomeniny v oblasti pánve nebo krčku s velkými bolestmi. Velitel zásahu na místo povolává přes KOPIS posádku Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Po příjezdu zdravotnických záchranářů spolupracujeme při ošetření osoby a je dohodnut postup transportu pomocí vakuové celotělové fixační dlahy. Po provedeném transportu zraněné osoby do sanity, se jednotka vrací zpět na základnu.