V sobotu 30. dubna, kdy se náš sbor připravuje na Valpružinu noc neboli Filipojakubskou noc prostě pálení čarodějnic, je krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlášen poplach pro naší zásahovou jednotku. Dopoledne v 9:53 hodin vyjíždí kompletní družstvo hasičů k otevření bytu do ulice Čapkova s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Při jízdě se všichni dostrojují potřebnými ochrannými prostředky a někteří cestou k zásahu sledují, jestli je někde nefotí známý fotograf.

Po příjezdu na místo zásahu je zjištěno, že se v uzamknutém bytě s dveřmi opatřenými bezpečnostními zámky, nachází malé dítě nízkého věku. Velitel zásahu nařizuje okamžité přistavení vysouvacího žebříku NORBAS k otevřenému oknu ve třetím nadzemním podlaží. Určený hasič vystupuje po žebříku do bytu, kde zjišťuje, že dítě je v pořádku a otevírá zabouchnuté dveře.Jednotka se po uložení NORBASu na vozidlo vrací na základnu s dobrým pocitem odvrácení nebezpečí z prodlení.