Úterý 3. května necelých čtrnáct minut před půlnocí, vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na otevření uzavřených prostor s nebezpečím z prodlení ve Vintířově. Ve 23:51 hodin vyjíždí určené družstvo chodovské jednotky s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 nočním městem nejkratší cestou k místu zásahu. Po příjezdu na místo, kde nás již očekává uživatel bytu a hlídka městské policie, vydává velitel zásahu pokyn k násilnému otevření zabouchnutých dveří. Hasiči použijí k otevření jednoduchých technických prostředků a v krátkém čase se daří dveře otevřít. Velitel si ještě píše potřebné údaje o majiteli a uživateli bytu pro potřebu zpracování dokumentace o činnosti u zásahu, a vracíme se na základnu.