V sobotu 7. května vyhlašuje KOPIS hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čase 13:26 hodin poplach sloužícímu družstvu chodovské zásahové jednotky na otevření bytu, kde hrozí nebezpečí z prodlení. Do ulice Vítězná vyjíždíme ve stanoveném počtu a ve stanoveném čase s naším truckem číslo 2 cisternovou automobilovou stříkačkou „CAS 20/3400/210 – S2Z“. Po příjezdu na místo je zjištěno, že v bytě má být zapnutý plynový spotřebič. Jednotka vyzbrojena nářadím na otevírání uzavřených prostor, s dýchací technikou, detektorem GAS Alert Micro a ručními hasicími přístroji, provádí otevření bytu.

Po otevření se potvrzuje původní informace o zapnutém „sporáku“. Je provedeno vypnutí zařízení a je provedeno přirozené odvětrání místností. Byt je za přítomnosti policie ČR a městské policie předán majiteli. Jednotka odjíždí na základnu.