Ještě v době zásahu prvního družstva v úterý 10. května v kopcích Kozích hor, vyhlašuje v 19:23 hodin KOPIS Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro další družstvo naší jednotky. K zásahu je určena cisternová automobilová stříkačka „truck 2“ CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 takzvaná „technická“. Jedná se totiž o otevření uzavřených prostor v ulici Poděbradova. Po krátké jízdě, je jednotka na místě a veliteli zásahu jdou naproti strážníci městské policie, kteří se na místo události dostavili ještě před naší jednotkou. Náš velitel se dozvídá, že byt není již potřeba otevřít a situaci vyřešili strážníci. Jednotka se vrací na základnu.

Členové druhého družstva se vrátili od zásahu v Poděbradově ulici na základnu v 19:44 hodin a po zagarážování „casky“ čekají na příjezd prvního, toho dne „hasícího“ družstva. To se již vrací od požáru na Kozích horách. Po příjezdu na základnu ve 20:09 hodin se ošetřuje použité vybavení a očišťuje zásahová Tatra. Někteří se chystají odejít domů. V čase 20:28 hodin vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro celou zásahovou jednotku. Tentokrát je vyžádána naše pomoc policií ČR při vyhledávání ztraceného malého dítěte. Jednotka se o celkové síle mužstva 15 hasičů připravuje k výjezdu, když velitel jednotky dostává informaci, že ztracené dítě bylo právě nalezeno. Tento výjezd je odvolán. Po skupinkách se rozcházíme do svých domovů. Byl to náročný den.