V neděli 5. června vyjíždí družstvo chodovských hasičů na pokyn Krajského operačního a informačního střediska HZS Karlovarského kraje k otevření uzavřených prostor do ulice Palackého v Chodově. K zásahu vyjíždíme s určeným vozidlem, kterým je cisternová automobilová stříkačka „CAS 20 Tatra 815 TERRNo1“. Velitel družstva odesílá status „výjezd k zásahu“ a velmi krátce na to i status „na místě zásahu“. Ulice Palackého je hned za hasičskou zbrojnicí. Na místě události jsme ve 03:59 hodin a již nás očekává hlídka městské policie, která nám poskytuje prvotní informace.

Velitel zásahu rozhoduje o taktice zásahu a určení hasiči začínají s násilným otevíráním dveří bytové jednotky. Ještě přes zavřené dveře je zjištěno, že osoba v bytě je zraněná, ale komunikuje se zasahující jednotkou. Po otevření dveří je osobě poskytnuta předlékařská první pomoc a jsou podány základní informace o zdravotním stavu prostřednictví KOPIS na operační středisko zdravotnické záchranné služby. Na místo dojíždí posádky ZZS ze střediska Sokolov a přebírá zraněnou osobu do své péče. Hasiči ještě vypomáhají se snesením osoby do sanitního vozu a vracejí se ranního rozbřesku na svou hasičskou stanici. To byl další ze zásahů složek IZS.