Celý poslední víkend bylo v našem kraji nestálé počasí.Slunečno střídal déšť doprovázený silným větrem. Bylo jen otázkou času, kdy bude potřeba zásahu hasičů na odstraňování překážek. V neděli 19. června vyhlásilo ve 14:45 hodin krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje poplach naší jednotce na odstranění padlého stromu v Chodově ulice U Porcelánky. K zásahu vyjíždí družstvo mladých hasičů s „truckem 2“ cisternovou automobilovou stříkačkou „CAS 20 Tatra 815 TERRNo1“, která má ve výbavě prostředky na odstraňování padlých stromů.

Po příjezdu na místo, kde nás již očekávala hlídka městské policie, je průzkumem zjištěno, že došlo k pádu stromu do ulice. Pádem vzrostlé břízy byl poškozen plot přilehlého pozemku. Na příkaz velitele zásahu je provedeno zajištění místa zásahu k zamezení vstupu nepovolaných osob a určený hasič se připravuje při dodržení všech bezpečnostních podmínek k rozřezání stromu. Další členové družstva provádějí následné odstraňování částí dřeviny mimo komunikaci. Po skončení činnosti a uložení použitého vybavení je vydán velitelem pokyn k návratu na základnu.