V úterý 10. ledna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro pět jednotek hasičů na ohlášený požár bytu v ulici Žižkova. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 07:55 hodin. K zásahu vyjela jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania "Cobra" a automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus, jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Na místě je zjištěn požár elektroinstalace v jednom z bytů.

Provádíme záchranu dvou osob intoxikovaných zplodinami hoření a také záchranu čtyř zvířat. Na místo se dostavují další hasičské jednotky a také velitelem zásahu povolaná Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje. Dále provádíme odvětrávání zasažených prostor a kontrolu ostatních bytů. Na místě spolupracujeme s hlídkami Policie ČR a Městské policie Chodov. Příčina a výše škody jsou předmětem vyšetřování. K větším škodám na zdraví osob a na majetku nedošlo také díky rychlému a rozhodnému zásahu obyvatel bytu, kteří hasili požár pomocí ručního hasicího přístroje z výbavy domu, ještě před příjezdem hasičů.