V Karlovarském kraji převzalo několik jednotek SDH do svého užívání nové zásahové automobily. Jedná se ve všech případech o cisternové automobilové stříkačky určené takzvaně pro první výjezd. Některé sbory nám ukázaly nová vozidla u nás na zbrojnici v rámci zajíždění a kondičních jízd. K dalším jsme byli pozváni přímo na převzetí, nebo si nová vozidla prohlédnout v rámci hasičských sportovních akcí. K nám na zbrojnici zavítaly dvě nové CAS 20 T815 TERRNo1 (facelift 2010) s nástavbou THT Polička z SDH Horní Slavkov a z SDH Rotava. K slavnostnímu převzetí byli někteří členové našeho sboru pozvání do Habartova, kde zásahová jednotka bude používat také CAS 20 T815 TERRNo1 (facelift 2010) s nástavbou THT Polička, a já jsem se zúčastnil za náš sbor slavnostního převzetí nového zásahového vozu CAS 20 MAN (produkce ZHT Group/Tornado) u SDH Nejdek. Poslední nový zásahový automobil obdržela zásahová jednotka SDH Žlutice a jedná se o CAS 20 T815 TERRNo1 (facelift 2010) s nástavbou THT Polička. Podle informací z HZS Karlovarského kraje a našeho velitele jednotky, budou tato i další nová hasičská vozidla pořízená v Karlovarském kraji za poslední roky, k vidění ve čtvrtek 14. října od 15:30 hodin v Karlových Varech na parkovišti u obchodního centra Interspar.