Včera proběhla závěrečná část odborné přípravy opakovacího kurzu předurčenosti JSDH Chodov na řešení dopravních nehod na pozemních komunikacích. Tématem pondělního výcviku bylo poskytování předlékařské pomoci při dopravních nehodách. Ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Karlovarského kraje výcvik vedl Mgr. Pavel Böhm, MBA. Byla proškolena všechna důležitá témata, včetně použití AED, provádění kardiopulmonální resuscitace, krvácení, zlomeniny, polytrauma, fixace a mnoho dalších. Nešlo jen o teorii, ale také i o praktický výcvik na figuríně či přímo hasiči mezi sebou. Zvláštní poděkování patří odborným garantům certifikačního výcviku a to veliteli hasičské stanice Sokolov Bc. Ladislavu Zapfovi a veliteli čety směny "B" hasičské stanice Sokolov Ing. Jaromíru Zemanovi z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. Tímto závěrečným výcvikem naše jednotka obhájila certifikaci pro předurčenost na zásahy při dopravních nehodách. Děkujeme tímto kolegům z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov a kolegům ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje za důležité a velmi přínosné školení, které přispělo ke zvýšení odbornosti členů naší jednotky.