V sobotu 4. srpna jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Náměstí ČSM vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 17:35 hodin. Po příjezdu, kde nás očekává hlídka policie, je zjištěn únik ropných látek z osobního automobilu vlivem technické závady na vozidle. Olejová skvrna byla v rozsahu 30x0,5 metru. Na pokyn velitele zásahu byl proveden úklid komunikace pomocí sorbentu. Po dobu zásahu byla komunikace uzavřena.

Ve čtvrtek 2. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor na žádost Policie ČR. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 30 v čase 09:33 hodin. Po příjezdu na místo nás příslušníci policie informují o všech dosud zjištěných skutečnostech. Velitel zásahu rozhoduje o násilném otevření dveří do bytu. Po otevření pomocí sady Rescop, do bytu vstupují příslušníci policie, kteří zjišťují úmrtí osoby.

Ve středu 1. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor na žádost Policie ČR. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 13:29 hodin. Po příjezdu na místo nás příslušníci policie informují o všech dosud zjištěných skutečnostech. Velitel zásahu rozhoduje o násilném otevření dveří do bytu. Po otevření pomocí sady Rescop, do bytu vstupují příslušníci policie, kteří zjišťují úmrtí osoby.

V neděli 29. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce technickou pomoc, únik ropných produktů na pozemní komunikaci. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 18:52 hodin. Jízda k zásahu netrvala dlouho. Místo zásahu totiž bylo na silnici hned u výjezdu od hasičské zbrojnice. Vlivem technické závady došlo k úniku převodového oleje z osobního vozidla. Olejová skvrny byla v délce 50 metrů. K zabezpečení místa zásahu byla ponechána zapnutá výstražná signalizace na výjezdových semaforech se signálem „Pozor“ a zároveň bylo místo vyznačeno výstražnými kužely. Samozřejmostí bylo umístění výstražného trojúhelníku řidičem tak, jak ukládá zákon. Uniklý olej byl zasypán sorbentem a byl proveden následný úklid.

V pátek 27. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce ještě jednou. K technickému zásahu do ulice Horní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 22:41 hodin. Po příjezdu na místo a provedeném průzkumu, oznamuje velitel zásahu na operační středisko, že se jedná se uvolněnou větší část stromu, kdy hrozí nebezpečí pádu na pozemní komunikaci. Velitel zásahu nařizuje policii uzavřít část komunikace a žádá na operační středisko o vyslání výškové techniky. Na místo je vyslán automobilový žebřík AZ 32 ze stanice Sokolov. Po jeho příjezdu je silnice úplně uzavřena a je provedeno odstranění poškozených částí stromu.

Ve středu 11. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc otevření bytu do ulice ČSA. K zásahu určuje operační středisko techniku cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 3400/210-S2T a automobilový žebřík AZ 30 – M2. V době našeho příjezdu je na místě hlídka městské policie, která se pokoušela na osobu uvnitř bytu dozvonit již několik minut. Dalším zjišťováním informací na místě zásahu je zjištěno, že osoba je silně intoxikována alkoholem a při příchodu k domu upadla a způsobila si zranění na hlavě. Na pokyn velitele zásahu jsme provedli otevření bytu pomocí speciálních nástrojů.