V úterý 10. prosince je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje přijata informace o nutnosti pomoci osobě v nouzi v chodovské ulici Nám. 9. května. Operační středisko vyhlašuje poplach naší jednotce s určením techniky pro výjezd a to cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. K zásahu jsme vyjeli 08:39 hodin. Během jízdy nám operační středisko upřesňuje nejen adresu s určením nadzemního podlaží v panelovém domě, ale také další dostupné informace ke konkrétní situaci. Po příjezdu na místo je potvrzena prvotní informace, že došlo k uvíznutí prstu malého dítěte ve vánoční formičce na cukroví. Pečení vánočního cukroví se pro dítě a matku změnilo v nepříjemnou situaci, kterou přijeli vyřešit chodovští hasiči. Hasičské družstvo, které mělo ve svých řadách také krizového interventa specializujícího se na psychosociální pomoc, provedlo rychlé a bezbolestné odstranění cukrářského náčiní z prstu dítěte. Dítě dostalo následně od hasičů plyšovou hračku, aby zapomnělo na trauma, které zažilo v předvánočním čase. I když dítě nebylo zraněno, doporučil velitel zásahu matce kontrolu u lékaře.