30. dubna je den, který je vždy pozorně sledovaný hasiči. Všude v republice se „pálí čarodějnice“ a je nárůst počtu požárů. I v Chodově je letošní čtvrtek naplánováno pálení čarodějnic na Filipojakubské vatře a večerní ohňostroj. Přesto mají hasiči práci již dopoledne. Po půl desáté byl vyhlášen poplach naší jednotce na požár bytu ve výškové budově v Chodově ulice Poděbradova. Všichni mají v paměti požár bytů ve stejné ulici, a jelikož zrovna probíhá školení zásahové jednotky na zbrojnici, je výjezd okamžitý. Na místo, které je vzdáleno od hasičské zbrojnice necelých 300 metrů vyjíždí CAS 24 Tatra 815 a AZ 30 Ifa v celkovém počtu hasičů 1+11.

Po příjezdu, velitel vydává rozkaz průzkumné skupině provést násilné vniknutí do bytu v prvním patře věžového domu a druhému družstvu ustanovit automobilový žebřík ze zadní části domu. Na místo dojíždí další povolaná jednotka a to z HZSp Sokolovská uhelná, která se na místo dostavila s CAS 20 Tatra 815 „Portugal“ a VEA Lada Niva. Ze zadní části domu je vidět hořící okno ve druhém patře a všichni se připravují na těžký zásah. Po chvilce se z radiostanice dozvídají, že průzkumná skupina, která se dostala do bytu, žádný kouř ani plameny zatím nenašla. Nakonec je zjištěno, že hoří plastový rám okna s parapetem. Naše jednotka připravuje nastavovací žebřík, po kterém je dopraven vysokotlaký proud k uhašení. Jednotka profesionálních hasičů ze Sokolova, která také byla vyslána na místo události, je po zjištění informací od zásahu krajským operačním a informačním střediskem odvolána zpět na základnu během jízdy k místu události. Probíhá rychlá lokalizace a zároveň likvidace požáru. Na místo přijíždí vyšetřovatel požárů a spolu s PČR si přebírají od velitele zásahu místo události. Jednotka SUAS se vrací základnu a naše jednotka po sbalení použitého materiálu odjíždí zpět na stanici, aby pokračovala ve školení podle plánu. Tento požár byl malého rozsahu díky rychlému osobnímu nahlášení oznamovatelem na stálé operační středisko městské policie.