V neděli 17. ledna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro několik jednotek hasičů na požár bytového domu v ulici Hrnčířská. Naše jednotka vyjela k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. Následně jsme ještě k zásahu vyjeli také s dopravním automobilem DA Iveco Daily a velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. Na místě je zjištěn požár v jednom z bytů nájemního domu.

Kouř a oheň se začal pod plechovou střechou domu šířit do dalších částí objektu. Ještě před příjezdem hasičů na místo se z domu samovolně evakuovalo 30 osob. Při zásahu hasiči použili nejen dva automobilové žebříky a speciální hasicí zařízení Cobra, ale z důvodu velké spotřeby dýchacích přístrojů, také speciální protiplynový automobil a evakuační autobus. Na místě zásahu s hasiči spolupracovalo vedení města a po dohodě s velitelem zásahu, bylo v místní základní škole zřízeno evakuační středisko pro 22 osob, kterým muselo být zabezpečeno náhradní ubytování, kde mohli nájemníci na nezbytně nutnou dobu zůstat. Hasiči zůstali na místě celou noc, kdy bylo nutné kontrolovat, zda pod plechovou střechou stále nezůstala nějaká skrytá ohniska. Během pondělního dopoledne pak pokračovala kontrola místa požáru a zároveň vyšetřování příčiny požáru vyšetřovateli HZS a PČR. Odhad škody způsobené požárem včetně příčiny je stále v šetření.

Zasahující jednotky:

JSDH Chodov (CAS 20 T815, CAS 30 T815, AZ 30 Iveco, DA Iveco, VEA Škoda)

HZS Sokolov (CAS 20 T815, CAS 20 Scania, AZ 30 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania, PPLA Scania, evakuační autobus Iveco)

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 20 Scania, NA Iveco)

JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)

JSDH Lomnice (DA Toyota)