V pondělí 22. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky v druhém stupni poplachu dle poplachového plánu IZS na typ události „Spolupráce se složkami IZS“. Operační středisko hasičů bylo požádáno o spolupráci při pátrání po pohřešované osobě v terénu. Bylo určeno seřadiště techniky a operační středisko kromě zásahových jednotek vyslalo na místo také speciální techniku. K zásahu na parkoviště u Transmotelu u dálnice D6, kde bylo zřízeno seřadiště techniky a zázemí, vyjíždíme s dopravním automobilem DA Iveco Daily v čase 07:16 hodin. Na místě dostáváme úkoly a přidělený úsek k pátrání.

Do pátrání po pohřešované osobě se zapojilo celkem 120 policistů a hasičů. Ti prohledávali zejména terén v okolí a pod mostem přes řeku Ohře nedaleko budovy Transmotelu a také v blízkosti železniční trati, ale také přímo řeku Ohře. Při zásahu byl využit vrtulník Letecké služby Policie ČR, policejní psovod se psem vycvičeným pro plošné pátrání a vyhledávání osob, policejní člun, tři hasičské čluny, hasičské čtyřkolky a po odletu vrtulníku také hasičský dron.

Naše jednotka se vrátila zpět na základnu okolo 17. hodiny. Pohřešovaná osoba nebyla nalezena.

Další informace k pohřešované osobě naleznete ZDE (v případě, že tento odkaz již není aktivní, byla osoba nalezena). V případě jakýchkoliv informací k této pohřešované osobě volejte na bezplatnou telefonní linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu.

Hasičské jednotky:

HZS KVK stanice Sokolov

HZS KVK stanice Karlovy Vary

HZSp Správa železnic Cheb

JSDH Chodov

JSDH Horní Slavkov

JSDH Vintířov

JSDH Březová (SO)

JSDH Tašovice