V úterý 31. července v noci je na tísňovou linku ohlášen kouř vycházející z okna panelového domu v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce a jednotce HZS Sokolov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 22:33 hodin. Po příjezdu na místo žádné známky požáru nejsou vidět. Vstupujeme společně s hlídkou Policie ČR a hlídkou městské policie do domu, kde je cítit známky přítomnosti kouře. Je zjištěn byt, ze kterého je zápach spáleniny cítit nejvíce. Společně s policií se snažíme „dobouchat“ na dveře, zda nám někdo otevře. Následně velitel zásahu rozhoduje o násilném otevření vstupních dveří do bytu, k provedení průzkumu zda není někdo ohrožen na životě nebo zda nedochází požáru.

Po otevření dveří, se uživatel bytu objevil, a jelikož byl agresivní, musel být uklidněn hlídkou policie. Hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru při vaření potravin a vlivem požáru došlo k poškození vybavení kuchyně. Byla provedena konečná likvidace požáru a následně odvětrání zakouřeného bytu. Na místo byl povolán vyšetřovatel požáru, který společně s Policií ČR provedl šetření příčin požáru.