V pátek 21. prosince je na tísňovou linku nahlášen požár v panelovém domě v Lokti. Další oznamovatel uvádí zakouřené prostory několika pater. Ve 13:20 hodin krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach a určuje techniku JSDH Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, Loket s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3000/300-M2R Renault Midlum, HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov s automobilovým žebříkem AZ 32 Iveco Magirus, s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a velitelským automobilem VEA Toyota Hilux, HZS Karlovarského kraje stanice Chemické závody Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania, JSDH Horní Slavkov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary s automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus.

Po našem příjezdu na místo, kde již zasahuje několik jednotek hasičů, jsme ponecháni v záloze a po rozhodnutí velitele zásahu, že situace je stabilizovaná, jsme odesláni zpět na základnu. Ostatní jednotky hasičů provádějí na místě zásahu pokyny velitele zásahu. Jednalo se o požár potravin v bytě s větším zakouřením společných prostor domu.